top of page
Sanat yolu; okumak, öğrenmek ve hatta sanat yapmak yolu değildir.
Sanatçı olmak yoludur.

Dijitalleşme, inovasyon ve girişimcilik üzerine birçok kitap yazılmış, birçok metot ve araç geliştirilmiştir. Ancak bizim inancımıza göre; eğitimler almak, kitaplar okumak ve hatta uygulama yapmak dijitalleşmeye, girişimci ve inovatif olmaya yetmez.

Dijital, girişimci ve inovatif bir lider, sürekli uygulama yaparken içine dönüp bakar ve öz yansıtma yaparak bir kişisel gelişim yolculuğuna çıkar. Gelişim alanları belirsizlikle kalabilme, duygusal engellerle başa çıkabilme, yaratıcılık, problem çözme, empati, vb. insani yetkinliklerdir.

Öte yandan dijital teknolojileri iş bakış açısıyla anlamak, gerçek hayattaki kullanım alanlarını ortaya çıkararak dijitalleşebilmek için çok önemlidir.

 

Bunun için gerekli olan teknik ve içsel yolculukta kurumunuza ve her seviyedeki ekip ve çalışanlarınıza eşlik ediyoruz.

digital empty_edited.png

Dijital teknolojiler kullanarak yeni ürün / hizmet ve iş modellerinin geliştirilmesiyle büyüme

Dijital teknolojiler kullanarak mevcut operasyonların optimizasyonuyla maliyet düşürme

Büyüme

Optimizasyon

Halftone Rocket

DİJİTALLEŞME,
İNOVASYON
ve GİRİŞİMCİLİK ÇÖZÜMLERİMİZ

Aşağıda en çok karşılaştığımız bazı ihtiyaçları görebilirsiniz. İhtiyacınız benzerse, çözümü bizde hazır.

 

Yine de gelip sizi dinleyeceğiz ve ihtiyacınızın benzer olduğundan emin olacağız. Benzerse, çözüm önerimizde size özel ince ayar yapacağız.

İhtiyacınız farklıysa, size özel bir çözümü birlikte tasarlayabiliriz. 

Robotlara devir teslim

İhtiyaç: Çalışanlarınızın üzerinde hamaliye işler var. Bunları bir an önce yazılım robotlara verip katma değerli işlere geçmek istiyorsunuz. Ancak önceki denemenizde çok az süreci canlıya alabildiniz / hiç alamadınız. Elinizdeki robotlar boş oturuyor. 

Çözüm: 8 haftada robotlara uygun süreç-lerinizi çıkarıp yaygınlaştırmaya hazır hale geliyor, her sürecin yatırım geri dö-nüşünü hesaplıyoruz. Robotlarla hemen tanışmanız için 1 sürecinizi canlıya alıyo-ruz. Robotlara verilecek süreçleri bizzat süreç sahiplerinin tespit etmesi şart; bunun için bu yetkinliği onlara kazandırı-yoruz. Zamansızlığın ve bireysel / kültürel dirençlerin projeyi yavaşlatmaması için özel metotlar uyguluyoruz.

İş fikrini canlıya al

İhtiyaç: Dijital iş fikri net, hızlıca hayata geçirip sonucu görmek istiyorsunuz ama yavaş gidiyor. BT'nin çok işi var. Kodla-manın yanında kullanıcı arayüzü ve müş-teri deneyimi de iyi olmalı ama bu yetkin-likler sizde yok. İş fikri tutmadan ekibi büyütmek de istemiyorsunuz.

Çözüm: Dijital bir iş fikrinin hayata geçmesi için gerekli ekibi sizin için kuruyoruz. Birlikte MVP (Minimum Viable Product)'nin, yani yazılımın işe yarar ilk versiyonunun içinde hangi fonksiyonların olacağına karar verip 12 haftada canlıya alıyoruz. Ekipte sizden de kişiler oluyor. Böylece biz ayrıldığımızda siz devam ede-biliyorsunuz. Tabii ki bireysel / kültürel engeller varsa onları da çalışıyoruz.

OKR Dönüşümü

İhtiyaç: Dijitalleştikçe, eski tip performans yönetimi sisteminizin ve KPI takibinin kurumun hedeflerine gitmesinde, çalışamların işlerini sahiplenmesinde ve ekip içi-arası işbirliği sağlanmasında yetersiz kaldığını görüyorsunuz. 

Çözüm: Kurumdaki anahtar paydaşların hizalanmasıyla işe başlıyoruz. Sonrasında kurumdaki herkesin mevcut performans yönetimine ilişkin sıkıntılarını duyuyoruz. 

Tasarımımızı bu sıkıntıları giderecek şekilde yapıyoruz.

Ayrıca yöneticilere OKR koçluğu yetkinliklerini kazandırıyoruz ve dönüşüm boyunca size eşlik ediyoruz.

bottom of page